Sulu Beton Kesme Bursa

Sulu Beton Kesme Bursa

Sulu Beton Kesme Bursa

Karot makinelerinin beton kesme işlemini yaparken suyla kesim yapmasına sulu beton kesme Bursa’da denilmektedir. Birçok karot makinesi beton kesme işlemin su kullanmaktadır. Bundan dolayı suyla yapılan beton kesme işlemine sulu beton kesme Bursa’ da kullanulmaktadır.

 

Beton kesme işleminde kullanılan makineler su ile çalışmaktadır. Bu yüzden beton kesme işlemine başlamadan önce muhakkak su temin edilmesi gerekir. Su kullanılarak beton kesileceği için, işlemin yapılacağı yerde makinenin etrafa çamur sıçratacağı düşünülerek mutlaka tedbir alınmalıdır.

 

Sulu beton kesme  Bursa işlemi sırasında suyun kullanılma amacı öncelikli olarak kesim sırasında ortaya çıkacak toz bulutunun engellenerek bu toz bulutunun hem makineye hem de karotçuya engel teşkil etmemesidir.

Sulu beton kesme Bursa işlemi sırasında suyun bir diğer kullanılma amacı ise beton kesme işleminin daha rahat olmasıdır. Su ile ıslanan kuru beton daha kolay kesilecektir. Ayrıca sulu beton kesme Bursa işlemi sırasında su ile sürekli temas halinde olan kesme makinesinin ucu daha iyi kesim yapma olanağı kazanmış olur.

 

Sulu beton kesme Bursa işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Bunların en başında sulu beton kesme Bursa işlemi sırasında etraf su ve çamur olacağı için karotçuların elektrik akımına dikkat etmeleri gerekir.

 

Sulu beton kesme Bursa işleminde ortaya çıkan su ve çamur sıçrayarak geleceği için karotçuların buna dikkat etmeleri gerekir. Sulu beton kesme Bursa’d a li işleminde sıçrayarak gelen su ve çamur karotçunun gözlerine dikkat etmesi gerekiyor. Aksi takdirde kesim makinesi çarpıp çok feci kazalara sebebiyet olunabilir.

Sulu beton kesme Bursa işlemi genel itibariyle üç makine ile yapılmaktadır.

  • Hidrolik beton kesme makinesi ile sulu beton kesme
  • Derz kesme makinesi ile sulu beton kesme
  • Karot makinesi ile sulu beton kesme

 

 

Hidrolik beton kesme makinesi ile sulu beton kesme Bursa

 

Hidrolik beton kesme makinesi beton kalınlığının 60 cm’yi geçtiği yerlerde kullanılmaktadır. Bu makinelerle yapılan sulu beton kesme işlemi  hasarsız, sessiz ve çok düzgün bir şekilde sonuçlanmaktadır.  Genelde betonarme perdelerdeki kesme işlerinde kullanılan bu yöntem ile çok kaliteli kesimler gerçekleştirilmektedir.

Hidrolik sulu beton kesme  Bursa işleminde özel dizayn edilmiş bir rayın üzerinde hareket eden kesici üniteye bağlı testerenin hareketinden yararlanılır. Motordan aldığı güçle, rayın doğrultusunda hareket ederken, dönerek kesim işlemini yapan testere ile beton kesimi, hatasız, çatlatmasız olarak gerçekleşmektedir.Sulu beton kesme işleminde bu makineler maksimum 1170 mm derinlikte kesim yapabilmektedir.

 

Derz kesme makinesi ile sulu beton kesme Bursa

 

Derz makinesi ile sulu beton kesme  Bursa işlemi oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Yüksek kesim hızı sağlayan, her türlü beton ve asfalt zeminlerin kesilmesi, asfalt yama ve tamir işleri, altyapı ve kanal kesimleriniz için Benzinli, Dizel ve Elektrikli Derz Kesme Makinaları 300 mm den 1200 mm ye kadar bıçak çeşitleriyle sulu beton kesme işlemi gerçekleştirmektedir. 

 

Karot makinesi ile sulu beton kesme Bursa

 

Karot makineleriyle yapılan sulu beton kesme Bursa ili işlemidir. Karot makineleriyle yapılan sulu beton kesme işlemi, vibrasyon olmadığı için istenilen çapta betona zarar vermeden kesim işlemi gerçekleştirilir.

Jet Karot olarak sulu beton kesme Bursa ile ilgili tüm sormak istedikleriniz ve fiyat bilgisi için şirketimiz iletişim numaralarından ve internet sitemizden 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

 02 Haziran 2018, id:248
telefonwhatsappmail