Karotçu Bursa

Karotçu Bursa

Karotçu Bursa

Karot kelimesi İngilizce de havuç kelimesine karşılık geliyor. Karot ile ilgili ilk çalışmalar Almanlar tarafından gerçekleştiriliyor. Almanlar betondan numune almak için araştırmalar sonucunda şimdilerde karot makinaları olarak adlandırdığımız makinayı icat ediyorlar. Bu makina ile betonu silindir şeklinde delerek, silindir içerisinde kalan ve havuca benzetilen betonu çıkartmayı başarıyorlar. Havuca benzemiş olmasından dolayı havuç anlamına gelen Karot kelimesi ile adlandırılıyor. Böylece betonu silindir şeklinde delme işlemine Karot, bu işi karot makinaları ile yapanlara da KAROTÇU Bursa, ismi veriliyor.

 

Silindir şeklinde betonun delinmesi, beraberinde beton binalarda ihtiyaç duyulan beton delme ve beton kesme gibi işlerinde yapılabilmesine olanak sağlamıştır. Karot makinaları günümüz teknolojisinde daha çok amaçlı kullanılır hale geliyor.

 

Karotçu Bursa çalışma alanları, karot testi alma, karot ile beton delme, karot ile beton kesme (çürütme) olarak sıralayabiliriz. Eğer binanızla ilgili dayanıklılık testi taptırmak isterseniz binanızın bir sütunundan karotçu Bursa ‘da, karot makinaları ile numune aldırtarak test edebiliyorsunuz.

 

Karotçu Bursa’da halen kullandıkları makineler aynı zamanda kullanırken çok dikkat ve uzmanlık isteyen makinelerdir. Bu makineleri kullanırken yapılacak ufacık bir hata aynı zamanda makineyi kullanan personelin uzuv kaybına varan zararlar görmesi demektir.

 02 Haziran 2018, id:230
telefonwhatsappmail