Karot Beton Delme Bursa

Karot Beton Delme Bursa

Karot Beton Delme Bursa

Jet Karot Beton Delme Bursa’da karot ile beton delme, beton kırma ve beton kesme, zemin beton kesme, duvar kesme, derz kesimi, perde beton kesimi, kolon kesimi, kiriş kesimi, döşeme beton kesimi, kapı – pencere kesimi, epoksi ankraj, kontrollü bina yıkımı, elmas tel ile beton kesimi, halatlı beton kesimi, karot ile beton delme konularında hizmet vermektedir.

Yapıdaki betonun dayanımının bulunabilmesi için oldukça yaygın olarak kullanılan bir yöntem, betondan kesilerek çıkartılan silindir ekili numunelerin basınç yükü altında kırılmaya tabi tutuldukları yöntemdir. Sertleşmiş betondan kesilerek çıkartılan silindir şekilli numunelere karot denilmektedir. Karot numuneler karot makineleri ile karot ustaları tarafından alınır. Karot makineleri sadece betonu değil, betonarme betonun içindeki demir donatıyı da kesebilecek güçtedir. Bu nedenle bazen kesilerek çıkartılan betonun içerisinde küçük bir demir parçası da bulunabilmektedir. Ancak karot alırken beton bloktaki demirin kesilmemesine ve karotun içerisinde demir parçasının bulunmamasına mümkün olduğu kadar özen göstermek gerekir.

 

Elde edilen karotun çapı, karot makinesindeki kesicinin çapına göre değişik boyutlarda olabilmektedir. Karotun boyu ise kesilme işlemi yapılan yerdeki betonun derinliğine göre değişiklik göstermektedir. Bir başka deyişle karotlar değişik çaplara ve boylara sahip olabilmektedir.

 

Deney için hazırlanan bütün karot numunelerinin alt ve üst uçlarındaki yüzeylerin çok düzgün olması gerekir. Bu nedenle bütün karot numunelere deney öncesinde başlık yapılmalıdır.

 

Karot numunelerinin basınç dayanım değerini etkileyen önemli faktörler şunlardır: Karot numunesinin çapı, karot numunesinin boy/çap oranı, Karot numune alınırken uygulanan delme işleminin yönü, alınan karot numunesinin yüzeyinde bazı iri agrega tanelerinin kesilmiş durumda olması, karot numunesinde bulunabilecek demir donatı parçalarıdır.

 

Jet Karot olarak karot beton delme Bursa faaliyetleri ile ilgili tüm sormak istedikleriniz ve fiyat bilgisi için şirketimiz iletişim numaralarından ve internet sitemizden 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

 02 Haziran 2018, id:211
telefonwhatsappmail