Filiz Ekme Bursa

Filiz Ekme Bursa

Filiz Ekme Bursa

Filiz ekme Bursa’da binanın taşıma kuvvetini artıran basit ve ekonomik bir yöntem olduğundan sıklıkla tercih edilmektedir. Literatürde epoksi filiz ekimi, epoksi ankraj, epoksi dübel, kimyasal dübel, ankraj dübel, kimyasal ankraj, demir filizi ekme, demir ekme gibi isimler de alır.

 

Filiz ekme Bursa’da Çelik konstrüksiyonlarında ,demir filizlerinde uzay çatı ve dış cephe kaplamaları, iskele tutturmalarında, işaret ve korkuluklarda, aydınlatma elemanları, reklam panoları ve koltuk ankrajmanlarında, metro ve tren rayları gibi çeşitli dübelleme uygulamalarında kullanılmaktadır.

 

Beton yüzeyine sürtünme veya çarpma şeklinde gelen kuvvetler, beton yüzeyini adeta törpülercesine etki yaratarak, yüzeyin aşınmasına hatta demir donatının tahrip olmasına yol açar. Yapının kalitesini ve dayanıklılığını düşürür. Çelik ve demir donatının korozyona uğramasıyla paslanmaya uğrayan donatının kesitinde küçülme olur. Bu sebeple sertleşmiş betonun içinde çok büyük gerilmeler oluşur. Çelik donatı yüzeylerinin filiz ekme Bursa ile kaplanması soruna uygun çözüm sunabilmektedir.

 

Aşınma genellikle kaldırım ve döşeme betonlarında, beton yollarda, baraj, tünel, boru, köprü ayağı gibi yapılardaki betonlarda karşımıza çıkmaktadır. Bina kolon ve kirişlerinin Filiz ekme Bursa’da güçlendirilmesi deprem hasar riskini azaltmaktadır. Türkiye’ nin aktif fay hatları üzerinde olması ve sayısız deprem geçirmesi nedeniyle bina güçlendirme çalışmaları önem arzetmektedir. Bina kolon ve kirişlerinin epoksi kimyasallarla güçlendirilmesi deprem hasar riskini azaltmaktadır. Bursa ili 2. derece deprem riski taşımaktadır ve binaların buna uygun tayin edilmesi gerekir.1998 yılında Bursa­Ceyhan hattında meydana gelen deprem çok sayıda can ve mal kaybına ciddi yaralanmalara yol açarken yıkılan yapılrın çoğunun mühendislik açısından yetersiz olduğu gözlemlenmiştir. Bu depremin maliyetinin yaklaşım 1 milyar dolar olduğu tahmin edilmektedir.Yeni ve eski yapıların onarılmasında ve dayanıklılık kapasitesinin arttırılmasında yüksek kalitesi,kolay ve hızlı uygulanabilirliği,düşük maliyetleriyle kimyasal epoksiler sıklıkla kullanılmaktadır. Konuyu önem ve hassasiyetle ele alan Jet Karot filiz ekme Bursa’da tekniklerini yoğun iş güvenliği ve hizmet önceliği anlayışıyla uygulamaktadır.

Jet Karot olarak filiz ekme Bursa ile ilgili tüm sormak istedikleriniz ve fiyat bilgisi için şirketimiz iletişim numaralarından ve internet sitemizden 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

 02 Haziran 2018, id:201
telefonwhatsappmail