Elmas Tel İle Beton Kesim Bursa

Elmas Tel İle Beton Kesim Bursa

Elmas Tel İle Beton Kesim Bursa

Firmamız yılların tecrübe ve profesyonel ekibiyle beton kesme faaliyetlerinde oldukça uzman bir ekiptir. Beton kesme uygulaması içerisinde şartlara göre farklı bir beton kesme tekniği olan elmas tel ile beton kesim Bursa’da geniş ekipman yelpazesi ile önde bir firmadır.

Elmas Tel İle Beton Kesim Bursa’da ki Makineleri Çeşitleri ve Kısımları

-Dizel

-Elektrik motorlu

olmak üzere iki şekilde üretilmektedir. Elmas tel ile beton kesim Bursa makinaları genel olarak üç kısımdan meydana gelmektedir. Elmas tel ile beton kesim Bursa’daki makinalarında birinci kısımda makinenin çalışması için hareket motoru, elektrik güç aktarma organları ve bu organları taşıyan şasi, ikinci kısımda tipine makine göre 18-55kW gücünde hidrolik veya mekanik olarak elmas tel ile beton kesme işini sağlayan volana (çapı :800 mm.) güç aktaran merkez, üçüncü kısımda ise tüm bu sistemi çalışma esnasında taşıyan raylar ve kumanda panosu bulunmaktadır.

 

Elmaslı tel beton kesme Bursa’daki makineler dizel ve elektrik motorlu olmak üzere ayrılmaktadır. Elmas tel aranjmanı yapı olarak çelik halatın üstüne özel olarak üretilmiş elmas boncuklar, yaylar, sıkmacıklar ve pulların sıralanması ile oluşturulur. Elmas teller genellikle 5 – 15 metre ölçülerde hazırlanmakta olup kullanım bölgesine ve amacına göre değişiklik gösterebilmektedir.

 

Elmaslı tel ile beton kesim Bursa’da uygulanması sayesinde ağır ve tek tarafı açık olan beton kütleleri , asansör oluşumları , büyük kanalizasyon girişleri hatta bina yıkımları rahatlıkla yapılabilmektedir. Beton kesimi fiyatları, elmaslı tel ile beton kesimi fiyatları ile ilgili daha detaylı bilgi için lütfen bizlerle iletişime geçiniz.

Elmas Boncuklar

Elmas tel ile beton kesim Bursa işleminde, betonu ana yapıdan koparan ünite, tel halat üzerindeki elmas boncuklardır.

Bu boncuklar üretim şekline göre;

Sinterize

Elektrolitik

kökenli olmak üzere iki tiptir. Her birinin kullanım özellikleri birbirinden farklıdır. Beton kesim işlemi sürecinde, betonun tekno-mekanik özelliğine göre her bir elmas boncuğun bir kullanım ömrü vardır. Bu kullanım ömrü, beton kesimi kayacın fiziksel ve mekanik özellikleri ile doğrudan ilişkilidir. Elmas boncuk çapları, kullanım amaçlarına ve üretim teknolojisine göre farklı çaplarda olabilmektedir.Elmas tel ile beton kesim Bursa işleminde kullanılan boncuk çapları, süs işçiliğinde kullanılan boncuk çaplarından daha büyük boyutlardadır.

Genel bir kullanım olarak elmas boncuk dış yüzey çapları; 8mm, 8.8mm, 10mm,

10.2mm, 10.5mm ve 11mm değerlerinde olmaktadır. Yüzük iç çapları; 7mm, 8mm, 8.5mm olarak değişmektedir.

Yaylar

Paslanmaz çelik tellerin bükülüp özel ısıl işlemden geçirilmesi yoluyla elde edilirler.

Elmas tel ile beton kesim Bursa işi sırasında elmas telde meydana gelebilecek ani gerilmeleri absorbe ederek elmas telin kopmasını önlemek amacıyla kullanılırlar. Yaylar çelik telin üzerinde hareket etmelidir. Granit gibi sert taşların kesiminde, beton kesimi esnasında kopan sert parçacıklar (kırıntılar) yayların aralıklarına girerek, halat-yay arasında sıkışır. Sıkışan bu sert kırıntılar çelik halatı ve elmas boncukların iç çeperlerini yıprattığından, çelik yay yerine özel yapımlı sert plastik tüpler kullanılır.

Sıkmacıklar

Elmas telde kullanılan sıkmacıklar çalışma esnasında elmas boncukların çelik halat üzerinde kayıp bir tarafa toplanmasını önlerler. Çelik halat üzerinde bulunan elmasların korunmasını da sağlarlar.

Elmas telin çalışma sırasında kopması halinde sıkmacıklar soketlerin, yayların ve pulların fırlayarak kaybolmalarını önlerler. Bu amaçla çelik halat üzerinde belirli aralıklarla sıkmacıklar yerleştirilmektedir. Bu sitem aynı zamanda çalışma anında elmas soketlerin tek tek çalışmasını da sağlamaktadır. Genel olarak, iki sıkma arasına 3-5 elmas boncuk takılır. Dolayısıyla, herhangi bir kopma durumunda sadece iki sıkma arasındaki boncuk sayısı kadar bir kayıp söz konusu olur.Bağlantı elemanı olarak,iki ucu ters dişli vida-somun veya bakır tüp kullanılır.Telin iki ucu,vidalı tipte vidalanarak; bakır tüpte ise; iki ucu bakır tüp içinde birleştirildikten sonra, pres makas ile sıkıştırılarak bağlanır.

 02 Haziran 2018, id:199
telefonwhatsappmail