Derz Kesme Bursa

Derz Kesme Bursa

Derz Kesme Bursa

Derz, tanım olarak iki yapı elemanı veya bölümü arasında kalan aralık, bitişim yeri ifade edilir. Farklı genleşmelerinden dolayı oluşabilecek hasarları önlemek için bırakılan boşluklardır. Ayrıca derz kesim Bursa’da, deprem payı olarak da ifade edilmektedir.

 

Derz kesme işlemi beton kesme makinalarıyla yapılmaktadır. Derz kesim Bursa’da yapılacak yerin şartlarına göre hangi beton kesme makinesi kullanılır. Ama genellikle daha çok asfalt kesiminde kullanılan elmaslı testereli makineler kullanılmaktadır.

 

Betonarme yapılarda, demir donatılı veya donatısız yüzeylerin, çıkartılması, onarılması gibi yapısal değişikliklerin yapılması uygulamaları, derz kesim Bursa’da yapılmaktadır.

 

Derz kesim Bursa’da beton yüzeyin tamamı zarar görmemektedir. Bu nedenle de birlikte ( sıfır vibrasyon ) ilave bir düzeltme işlemi gerekmeyecektir. Derz kesme makinelerimizle 40 cm ye kadar beton kesme işlemi yapılıp 40 cm üzeri uygulamalar için Karot ile 550 cm ye kadar beton kesme yapılmaktadır.

 

Yan yana yapılan ve birbirinden bağımsız olan yapıların arasında oluşturulan boşluğa Dilatasyon Derz denir.

 

Bir beton iş gününde beton inşası planlanan alan için çalışma derzleri ile hazırlanır.Çalışma derzlerine, iki beton plakanın kayma ve çökmesini önlemek için uygulanır.

 

İki beton plakanın sorunsuz birleşimi için, derz kesme makinesi ile sökülen kalıp yerleri düz bir şekilde kesilir.

 

Derz kesme makinesi bir standın üzerinde motor koyulması ve elmaslı testere takılarak beton kesme ve asfalt kesmeye yarayan bir makinedir. Bu makineler derz dolgusu için kesim yapmakla birlikte beton kalınlığı 50 cm ye kadar kesim işlemi yapmaktadır. Derz kesme makinesi asfalt kesimi yapabilir, demir donatılı donatısız beton kesimi yapabilir.

 

Derz kesme makinesinin sisteminde tekerlek mevcut olduğundan, yerde hızlı-süratli kesim yapabilir. Derz kesme makinelerinin teknoloji bünyesinde mazotlu benzinli elektrikli ürünleri mevcuttur.

 

Kullanım alanları:

 

-Kanal, (temiz ve pis) su gideri açma

-Şap çizgileri (otopark, alışveriş merkezleri fabrikalar vb.)

- Havalandırma boşlukları

- Şaft açılımları

- Asfalt Kesimleri ve onarımı

- İnşaat derzleri

- Dilitasyon derzleri

- Kontrol derzleri

-Merdiven Boşlukları

- Yağmurluk ve su kanalları bu yöntem ile açılabilmektedir

 

Jet Karot olarak derz kesim Bursa ile ilgili tüm sormak istedikleriniz ve fiyat bilgisi için şirketimiz iletişim numaralarından ve internet sitemizden 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

 02 Haziran 2018, id:197
telefonwhatsappmail