Demirli Beton Kırma Bursa

Demirli Beton Kırma Bursa

Demirli Beton Kırma Bursa

Beton kırma işlemini ihtiyaca uygun makinelerle yapmakta olup, konum ve hasar durumuna göre uygunsuz kırma işleminden kaçınıp karot, halatlı kesme ve testereli kesme çözümü sunmaktayız. İnşaat sektörünün her zaman ihtiyaç duyduğu iş makineleri Bobcat, Case CJB, pnömatik ve elektro kırıcılar ile hizmet vermekteyiz.

 

Demirli Beton kırma Bursa uygulamaları kırılacak betonun mevcut yapısına göre değişiklik göstermektedir.

 

Demirli Beton kırma Bursa uygulamaları

- İş makinaları ile kırım

- Havalı kompresör ile kırım

- Elektirikli pönematik kırıcılar ile kırım

- Kimyasal bileşenler ile kırım ( beton çatlatma olarak yapılabilmektedir.)

 

Demirli beton kırma Bursa işlemi, eğer kırılacak yer komple harfiyat haline gelecekse iş makinaları kullanılabilir. Ama eğer kırılacak alan yapının küçük bir parçası ise daha çok elmas testereli beton kesme makineleri kullanılır. Bu makineler aynı zamanda demirli beton kesiminde de çok daha kullanılışlıdırlar.

 

a. İş Makineleri ile Demirli Beton Kırma Bursa

 

Beton kırmada yapının tamamı için öngörülen bir kırma şeklidir. Kırıcı aparatlı iş makinelerinden yararlanılmaktadır. Yüksek derece kırma kapasitesine olanak sunar. Çok fazla titreşim ve gürültü kirliliği oluşturması sebebiyle açık alanlardaki beton yapıların kırılması için uygun bir yöntemdir.

 

b. Havalı Kompresör ile Demirli Beton Kırma Bursa

 

Firmamız hassas makinelerin kullanımının mümkün olmadığı kırım işlerinde pratik çözüm yolu olarak kompresör ve elektropnömatik kırıcılar kullanmaktadır. Yapıdaki kırılacak alana lokal müdahale edilmesi gereken durumlarda iş makinalarına göre daha kullanışlı ve daha az titreşim olanağı sunan bir sistemdir. Hava basıncıyla çalışan bir düzeneğe sahiptir. Kırıcı tabancaları kullanılarak kırma düzeyi değişebilir.

 

b. Elektirikli Demirli Beton kırma Bursa

 

Beton kırmada 220w - 380w elektirik gücüyle çalışan pönematik makinalar değişik ağırlıklara sahiptir.

5 kg - 7 kg - 11 kg - 16 kg - 19 kg - 27 kg - 32 kg ağırlıklara sahip kırıcılar ağırlık durumlarına göre kırma kapasitesine sahiptir. Hassas beton kırma işlerinde kullanılmalarına mümkündür.

Betonda yapılacak küçük değişiklikler ve lokal müdahalelerde sıkça kullanılan sistemdir.

 

c. Kimyasal Bileşenler ile Demirli Beton kırma Bursa

 

Kimyasal bileşenlerin reaksiyona girerek ve genleşerek kontrollü bir şekilde beton çatlatma ve kırma uygulamasıdır.

Kimyasal patlatma ;% 30 oranında temiz su ile karıştırılan kimyasal toz suya yavaş yavaş katılır ve kremsi bir kıvam oluncaya kadar karıştırılır. Uygulanacak yüzeye açılmış olan deliklere tamamen doldurulur ve su geçirmeyen bir sıva ile kapatılır.

Deliklerdeki kimyasal, genleşme etkisi oluşturularak çatlaklar büyür. Çatlatma genişliği artar çatlatma etkisi tamamlanmış olur.

Kullanımı kolay ve düşük maliyetli olup gürültü kirliliği, sarsıntı, taş toprak vs sıçraması ve insan sağlığına zarar veren toz oluşumu yapmaz.

Kimyasal çatlama; yapıdaki taşıyıcı sistemlerden temel kolon perde kiriş döşeme elemanlarından kısmen veya tamamen hızlı bir şekilde kaldırılması aşamasında çözüm sunmaktadır Ayrıca çeşitli yıkım işlerinde, yol harfiyatı, inşaat harfiyatı, betonarme veya taş tuğla örme köprü ayaklarının, kulelerin duvarların yıkılıp kırılmasında rahatlıkla uygulanacak alanlardır.

 02 Haziran 2018, id:196
telefonwhatsappmail