Bursa Kiriş Kesme

Bursa Kiriş Kesme

Bursa Kiriş Kesme

Kiriş kesme Bursa işlemlerine genellikle daha güvenli ve uzun ömürlü binaların yapımında sık ihtiyaç duyulur. Bu işlemlerde asıl amaç kolunun kirişten önce yıpranmamasını sağlamaktır. Aksi halde bina yapısında genel ya da bölgesel çökmeler söz konusu olabilir ve deprem ya da zelzele gibi tehlikeler can yakabilir.

İnşada sünek yapıların tercih edilmesi ilk Bursa kiriş kesme işlemine ihtiyaç doğuruyor. Amaç kirişlerin kolonlara nazaran daha zayıf hale getirmektir. Böylelikle herhangi bir yatay baskılama durumunda kolon kırılması yaşanmaz. Ev, işyeri, fabrika, otopark, eğlence salonları gibi kolonların bol kullanıldığı noktalarda bu işlem sağlanarak yapının daha güçlü bir hale gelmesi sağlanır.

Sonradan Değiştirilmek İstenen Noktalar

Bu işlemler yapı yapılırken sık uygulanır. Özellikle kentsel dönüşüm kapsamlı ve büyükşehirlerde yapıların daha güçlü olması gerekmektedir. Bu da kirişlerin ve kolonların güvenliğine bağlıdır. Mühendisler yapı inşasına başlanmadan önce tüm kiriş kesme Bursa ve kolon birleştirme hesaplamalarını yapmalıdır. Ardından yapı istenilen dayanıklılık kriterlerine uygun olarak inşa edilebilir.

Bursa kiriş kesme işlemleri aynı zamanda yapı onarımında da yapılabilecek bir işlemdir. Yapının kolonları yerine koyulan iskelet çatılar ve çelik çubuklar ile onarım sağlanabilir. Kirişler hesaplanan ölçü ve ebatlarda kesildikten sonra kolon birleştirme güvenliği sağlanır. Böylelikle yapı ayaktayken de sağlamlığı artırılmış olur. Özellikle fabrika gibi toplu yaşam alanlarında ve uzun ömürlü yapılarda bu işlemden çokça faydalanılır.

Analiz Ve Önlem

Bizler beton ve beton kesme alanında uzman olan, yıllardır aynı sektör içinde profesyonel hizmet veren bir firmayız. Özellikle iş güvenliği konusundaki hassasiyetimiz, bizlere kiriş kesme Bursa işleminden önce bazı hazırlıklar yapmamızı sağlıyor. Zemin araştırması yaparak ve yapının genel durumunu kontrol ederek, kesim işleminin hesaplamaları uzman kadromuz tarafından çıkarılıyor.

Yapılarınızda yapılacak olan bu işlemden önce, inşa güvenliği konusunda karşılaşabileceğiniz ceza ya da yaptırımlar konusunda da sizleri ayrıca bilgilendiriyoruz. Eğer bu işlemin hali hazırda olan bir yapıya uygulamamızda herhangi bir engel yok ise en kısa zamanda, üstelik en ekonomik fiyatlara hizmeti veriyoruz. Ayrıca Bursa kiriş kesme konusunda uzman olan ekibimiz ince, sistematik hesaplamalar yaparak hata payını da minimize ediyor.

 

Osmangazi Kiriş Kesme, Yıldırım Kiriş Kesme, Nilüfer Kiriş Kesme, İnegöl Kiriş Kesme, Gemlik Kiriş Kesme, Mustafakemalpaşa Kiriş Kesme, Mudanya Kiriş Kesme, Gürsu Kiriş Kesme, Karacabey Kiriş Kesme, Orhangazi Kiriş Kesme, Kestel Kiriş Kesme, Yenişehir Kiriş Kesme, İznik Kiriş Kesme, Orhaneli Kiriş Kesme, Keles Kiriş Kesme, Büyükorhan Kiriş Kesme, Harmancık Kiriş Kesme.

 05 Haziran 2018, id:323
telefonwhatsappmail