Bursa Karotçu

Bursa Karotçu

Bursa Karotçu

Hem dünyada hem de ülkemizde teknolojinin çok daha hızlı bir şekilde gelişmesi sayesinde her alanda olduğu inşaat sektöründe pek çok yeniliklere ve kolaylıkların oluşmasına yardımcı olmaktadır. Özellikle beton yapılar da gerekli olan bazı işlemlerin daha kolay bir şekilde ve zaman tasarrufu sağlaması için karot makineleri üretilmiştir.

İlk olarak bu makineler betondan numune alarak en kısa süre içinde ve bölgeye hasar vermeden araştırma yapılmasını sağlamaktadır. Karot makinelerini kullanan kişilere ayrıca karotçu Bursa denilmektedir. Bu makineler ilk önce yurt dışında kullanılmış ve daha sonra ülkemize gelmiştir.

Karotçu Kimlere Denilir?

Karot silindir bir şekilde olması ve havuca benzemesi nedeni ile bu adı almıştır. Bu kelime İngilizce de havuç anlamına gelmektedir. Karot makineleri özellikle betonarme olan tüm binalarda ihtiyaç duyulan işlemler için gerekli olmakta ve büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bu makineleri kullanana Bursa karotçu mesleği uzmanlık isteyen önemli bir iştir.

Karotçu Bursa her türlü beton kesim ya da beton delme uygulamalarında gerekli olan makineyi en doğru şekilde kullanan kişilerdir. Firmamız bu sektörde bulunan en kaliteli karot makinelerini kullanan alanında uzman bir ekibi sayesinde sizlere en güvenli hizmetleri sunmaktadır. Bursa karotçu gerekli olan her türlü beton kırma, beton kesme, duvar delme ya da filiz ekimi gibi hizmetleri en doğru biçimde yapması çok önemlidir.

Karotçuların Çalışma Alanları Nelerdir?

Bursa karotçular bu iş için kesinlikle ilk olarak özel bir eğitim almaktadırlar. Çünkü karot makineleri ile yapılan işlemlerde kesinlikle düzgün ve pürüzsüz bir beton elde etmek gerekir. Bu neden ile bu iş ile uğraşan kişiler yapılan işlemlerde çok özen göstermesi gerekmektedir.

Özellikle deprem sigortası yapılması için gerekli olan testlerde karot makineleri çok önemli bir yere sahiptir. Bursa karotçuların çalışma alanları içinde karot testi alma, karot ile beton kesme ya da çürütme, karot ile beton delme gibi sıralamak mümkün olmaktadır. Yapılması gereken tüm dayanıklık testleri için binanın uygun olan bir sütunundan karotçular sayesinde bu tür makineler ile numune alınarak test yaptırmak mümkün olmaktadır. Bu konuda firmamız sizlere en kaliteli hizmetleri vermektedir.

 

Osmangazi Karotçu, Yıldırım Karotçu, Nilüfer Karotçu, İnegöl Karotçu, Gemlik Karotçu, Mustafakemalpaşa Karotçu, Mudanya Karotçu, Gürsu Karotçu, Karacabey Karotçu, Orhangazi Karotçu, Kestel Karotçu, Yenişehir Karotçu, İznik Karotçu, Orhaneli Karotçu, Keles Karotçu, Büyükorhan Karotçu, Harmancık Karotçu.

 05 Haziran 2018, id:317
telefonwhatsappmail