Bursa Derz Kesme

Bursa Derz Kesme

Bursa Derz Kesme

Mimari yapıların arasında kalan boşluklara ders denilmektedir. Derz kesme Bursa makinası ile kalıplar kesilmektedir. Bu derzler binanın çökmesini engellemek için hazırlanırken, derzz dolgusu da beton yüzeye göre yapılmalıdır. Derz kesmede beton 50 cm’e kadar ise kesim işlemi yapılabilmektedir.

Beton veya asfalt kesmeye yarayan Bursa derz kesme makinası, demir donatosız veya demir donatılı betonların tümünde kesim işlemi yaptığı gibi, asfalt yüzeyde de kesim yapılabilmektedir. Oldukça hızlı bir makinedir. Tekerlekler üzerinde çalışmaktadır. Gerektiğinde hem elektrikli hem de benzinli derz kesme makinalarından yararlanılmaktadır.

 

Derz Kesme Uygulaması

 

Derz kesme Bursa işlemi planlanarak bırakılan boşluklarda veya çatlaklarda uygulanan bir yöntemdir. Derz kesme hassas bir işlemdir. Betonun tamamı zarar görmez. Bundan dolayı işlemden sonra herhangi bir düzeltme veya onarma işlemi yapılmasına gerek yoktur. Bundan dolayı firmamız tarafından sık sık kullanılan bir işlemdir. Tahribata yol açmaması ve sonradan bir ihtiyaca gereksinim duyulmaması en büyük avantajıdır.

 

Derz Tipleri

 

Derz kesme Bursa işleminde kullanılan 2 tip derz tipi bulunmaktadır. Hareketli derzler ve yalancı derzler olarak ikiye ayrılmaktadır. Hareketli derzler, beton yapılarda rutubet, sünme gibi işlemlerden kaynaklanan değişimleri minimum düzeye indirmek amacıyla kullanılmaktadır. Derz ile bu betonun sürekliliği kesilmektedir. Yalancı derzlerde ısı farkından kaynaklanan çekme ve genleşmeden kaynaklanan gerilmeleri toplamak amacıyla kullanılmaktadır.

 

Derz Uygulaması

 

Derz uygulamasında yapılan en büyük adım, Bursa derz kesmeden kaynaklanan boşlukların doldurulmasıdır. Bu dolgu işleminde dökülen beton yaklaşık bir yıla kadar takip edilmektedir. Bu işlem dikkatli olunması gereken bir işlemdir. İki betonun kayması veya çökmesini engellemek için yapılan bu işlem, derz kesme makinaları sayesinde çıkarılan kalıplarla düzgün bir şekilde yapılmalıdır.

Derz kesme makinasına elmas testere de takılmaktadır. Betona veya asfalta uygulanan bu kesme işleminde kalınlık en fazla 50 cm olmalıdır. Sorunsuz ve hızlı bir işlem olmakla birlikte bu işlem olmazsa olmaz bir işlemdir. Gerektiğinde müdahale edilmemesi durumunda büyük kazalara ve çöküntülere neden olunabilmektedir. Firmamız tarafından derz kesme işlemi sorunsuz ve hızlı bir şekilde yapılmakta, herhangi bir problem yaşanmasına izin verilmemektedir.

 

Osmangazi Derz Kesme, Yıldırım Derz Kesme, Nilüfer Derz Kesme, İnegöl Derz Kesme, Gemlik Derz Kesme, Mustafakemalpaşa Derz Kesme, Mudanya Derz Kesme, Gürsu Derz Kesme, Karacabey Derz Kesme, Orhangazi Derz Kesme, Kestel Derz Kesme, Yenişehir Derz Kesme, İznik Derz Kesme, Orhaneli Derz Kesme, Keles Derz Kesme, Büyükorhan Derz Kesme, Harmancık Derz Kesme.

 04 Haziran 2018, id:275
telefonwhatsappmail